Niedziela, 14 sierpnia 2022

Minimalizm i nowoczesność w projektowaniu wnętrz

27 sierpnia 2014

Współczesna aranżacja wnętrz stawia przede wszystkim na funkcjonalność; w kwestiach estetycznych dominują jasne kolory oraz minimalistyczne podejście do wszelkich elementów wyposażenia danego pomieszczenia. Wielu ludzi uważa co prawda, że białe kolory są nudne i nie mają w sobie żadnego szczególnego uroku; opisany poniżej projekt wnętrz pokazuje, że opinia ta jest zwyczajnym mitem. Ponadto, kilka charakterystycznych elementów jakie zostały tutaj dodane sprawiają, że wnętrze takie będzie naprawdę wyjątkowe. Głównym założeniem opisywanego tu projektu było stworzenie miejsca dla pary młodych ludzi które byłoby zarówno funkcjonalne, jak i nowoczesne.

projektowanie wnętrz minimalizmDo najważniejszych wymagań jakie trzeba było tu spełnić jest zastosowanie gresu na ścianach oraz obecność w mieszkaniu dużej, wygodnej kanapy i stołu odpowiednio nadającego się do spożywania rodzinnych obiadów. Warto zauważyć, że projekt wprowadzony został w mieszkaniu o dość niewielkiej powierzchni, a mimo to udało się tam stworzyć przestronne i wygodne miejsce do życia. W mieszkaniu znajduje się otwarta kuchnia, łazienka oraz dwa dodatkowe pokoje; zaprojektowanie praktycznej i ergonomicznej kuchni stało się możliwe dzięki wydłużeniu jednej ze ścian. Pomieszczenie będące połączeniem kuchni z salonem stanowi miejsce służące zarówno do przygotowywania posiłków jak i wspólnego ich spożywania, z wydzieloną przestrzenią na przechowywanie elementów wyposażenia oraz rozłożenie stołu. W aranżacji kuchni dominuje biały kolor, widoczny we frontach mebli oraz kolorystyce ścian. Obie strefy oddzielone są od siebie półką o nowoczesnym kształcie, która wprowadza w tym miejscu bardzo interesujący styl.

projektowanie nowoczesnego wnętrzaDominującym elementem aranżacji salonu jest duża, wygodna sofa w jasnych kolorach. Ciekawym urozmaiceniem są ciemne zasłony w oknach, które pozwalają na przełamanie dominującego, białego koloru. Z powodu dość niewielkich pomieszczeń dostępnych w mieszkaniu projekt musiał w maksymalnym stopniu wykorzystywać całą przestrzeń użytkową, zapewniając w taki sposób wygodę wszystkim korzystającym z nich ludziom. Na przykład, dzięki wydłużeniu jednej ściany w kuchni pozwolono na zapewnienie sobie dodatkowego miejsca w tym pomieszczeniu. Wiele uwagi poświęcono również aranżacji łazienki – elementem dominującym w tym pomieszczeniu jest jasny gres, wprowadzający tam interesujący styl. Wszystkie niezbędne sprzęty zostały tu zabudowane, co pozwoliło na uzyskanie większej powierzchni użytkowej oraz wrażenia przestronności. Ponadto, zastosowane tutaj duże lustro znacznie powiększa optycznie całe pomieszczenie.