Czwartek, 19 maja 2022

Meble Salonowe i Spa - Jak umeblować swój Salon

31 grudnia 2019

Jeśli myślisz o otwarciu salonu lub spa, lub planujesz przeprojektować lub zmodernizować swój obecny salon lub spa, bardzo dobrze jest skonsultować się ze specjalistą ds. projektowania salonów lub spa. Doświadczony profesjonalista udzieli Ci cennych rad i pomoże przejść przez każdy etap projektowania, od wyboru koloru i schematu projektowego po zamawianie i instalowanie armatury, miejsc pracy i mebli.

Liczą się pierwsze wrażenia, więc zaprojektujcie Państwo dokładnie swoją recepcję. Będziesz potrzebował recepcji, która nie jest na tyle mała, by była nieefektywna, ani zbyt duża, by obezwładnić recepcję lub zastraszyć patronów, gdy wejdą. Pomyśl o tym, co musisz mieć pod ręką na lub w pobliżu recepcji, a następnie pracuj z projektantem, aby zdecydować, jak najlepiej ukryć bałagan.

Zaleca się unikanie umieszczania głównej powierzchni handlowej za recepcją, ponieważ biurko i recepcjonista będą stanowiły barierę. Chcesz, aby Twoja strefa sprzedaży była dostępna, zapraszająca i dobrze oświetlona, aby klienci mogli odczytać etykiety lub poczuć zapachy. Jeśli klienci będą musieli poprosić o obsługę produktów lub produkty są poza zasięgiem, odłoży to klientów i przestaną przeglądać, nie wspominając już o kupowaniu.

Na głównej podłodze salonu zastanów się, ile stanowisk pracy może pomieścić twoja przestrzeń, a następnie dokładnie zrób matematykę. Naturalnie, im więcej masz stacji lub gabinetów zabiegowych, tym więcej przychodów może wygenerować Twoja firma, ale uważaj, aby nie przepełnić, ponieważ spowoduje to problemy na dole.

Według kierownika ds. handlowych mebli salonowych, pierwsza stacja stylizacji powinna znajdować się w odległości co najmniej trzech stóp od okna lub ściany, a wszelkie kolejne jednostki powinny znajdować się w odległości czterech stóp od środka pierwszej jednostki. Cokolwiek mniej spowoduje przeludnienie. Następnie zmierzyć przynajmniej pięć stóp głębokości od stacji stylizacyjnej do tyłu stylisty. W zależności od układu Twojej przestrzeni, weź pod uwagę miejsca pracy na wyspach, aby bardziej się do nich dopasować.

Zaleca się, aby w obszarze objętym szamponem było co najmniej jedno stanowisko mycia na trzy stanowiska stylizacji. Pozostawić co najmniej dwie stopy za każdą miską szamponu dla operatora oraz kilka stóp na drugim końcu w celu zapewnienia miejsca na nogi dla klienta. Upewnij się, że istnieje możliwość przechowywania i łatwego dostępu do ręczników, pojemników na śmieci na zużyte folie oraz ukrytego, brudnego kosza na ręczniki. W miarę możliwości należy oddzielić powierzchnię szamponu od głównej podłogi ścianami lub ściankami działowymi. Zapewni to spokojną przestrzeń dla klientów z dala od zgiełku salonu.

W przypadku gabinetów odnowy biologicznej należy przemyśleć różne usługi wykonywane w każdym z pomieszczeń i pozostawić wystarczająco dużo miejsca na meble, lady, umywalkę, schowki, specjalistyczny sprzęt, klienta i operatora bez tłoku. Klienci SPA chcą spokojnej okolicy dla swoich usług i nie chcą czuć się jak wrzuceni do szafy.

Planując i kupując meble do salonu lub spa, należy w miarę możliwości spędzić czas w salonie wystawowym lub odwiedzić różnych producentów na targach. W ten sposób można poczuć komfort krzeseł, dotknąć właściwych stanowisk pracy, usiąść za recepcją i przekonać się, jak dobrze są one wykonane. To, jak wyglądają w katalogu lub online, może być bardzo różne od tego, jak wyglądają i czują się osobiście.

Pamiętaj, aby zadawać krytyczne pytania dotyczące wszelkich zakupów, w tym gwarancji, gwarancji i opcji serwisowych. Zapytaj o opłaty i opcje dostawy, koszty instalacji i harmonogram oraz opłaty za przechowywanie i lokalizacje. Aby uniknąć niechcianych niespodzianek, przed podpisaniem jakichkolwiek umów należy uzyskać wszystko w formie pisemnej z najniższą ceną.

Wielu dostawców oferuje również usługi w zakresie planowania i/lub projektowania, za które opłata jest naliczana przy zakupie. Jeśli nie masz jeszcze projektanta, skorzystaj z tych usług. Chociaż układ Twojej przestrzeni może wydawać się dla Ciebie oczywisty, wyszkolony salon lub planista spa może otworzyć oczy na nowe pomysły i zaoszczędzić pieniądze i pogorszenie w dół linii. Niezależnie od tego, zrób badania, zaplanuj dokładnie i wybierz renomowanego dostawcę.