Niedziela, 14 sierpnia 2022

Wykaz niezbędnego wyposażenia salonu fryzjerskiego

31 grudnia 2019

Salony fryzjerskie zawsze były dochodowym biznesem wśród wszystkich grup społecznych. A posiadanie dzisiaj salonu fryzjerskiego może również pomóc Ci zarabiać na życie. Oczywiście, jak każdy pomysł na założenie firmy, zanim zaczniesz działać, konieczne jest sporządzenie biznes planu, obliczenie wydatków i ewentualnych zysków za pierwszy rok. Nie zapomnij również zbadać rynek, aby zrozumieć najnowsze trendy i najlepszą lokalizację dla Twojej firmy. Gdy wszystkie te etapy zostaną zakończone, nadchodzi czas na umeblowanie i wyposażenie salonu fryzjerskiego. Dokładnie na tym etapie wielu fryzjerów gubi się, ponieważ jest tak wiele elementów wyposażenia salonu fryzjerskiego, że rozróżnienie między elementami niezbędnymi a akcesoriami może być skomplikowane. Poniżej znajdują się podstawowe artykuły dla małego salonu fryzjerskiego, który oferuje wszystkie rodzaje usług fryzjerskich. Pamiętaj, że poniższa lista jest tylko sugestią, ponieważ wyposażenie salonu fryzjerskiego zawsze zależy od rodzaju zabiegów i usług, które będziesz oferować. 

Krzesła do stylizacji włosów

Krzesła do stylizacji włosów są najbardziej podstawowym i niezbędnym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego. Zawsze lepiej jest kupić krzesła w tym samym stylu i kolorze dla całego salonu, aby uzyskać jednolity wystrój wnętrza. Krzesła do stylizacji włosów różnią się kolorami i modelami. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że muszą one posiadać mechanizm, który pozwala na umieszczenie ich wyżej lub niżej, i który ma elastyczny grzbiet. Podczas gdy dekoracja ma duże znaczenie, funkcjonalność powinna być zawsze Twoim priorytetem.

Średnia cena nowego krzesła: od 120$ za sztukę

Średnia cena używanego krzesła: od 40$ za sztukę 

Suszarki do włosów / procesory do włosów

Te elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego są wymagane podczas zabiegów głębokiej kondycjonowania lub po masażach głowy i zabiegach kolorystycznych. Parówki i procesory do włosów dodatkowo nawilżają włosy i utrzymują je w zdrowiu. Zawsze staraj się wybierać urządzenia z różnymi ustawieniami temperatury i mechanizmem ograniczającym czas. Dzięki szerokiemu rynkowi fryzjerskiemu, będziesz mogła znaleźć parowce i procesory we wszystkich kategoriach cenowych. Średnia cena parówki do włosów/procesora: od 55 do 75 dolarów

Myjnie fryzjerskie

Myjnie fryzjerskie to zlew przeznaczony specjalnie do mycia i odżywiania włosów. W zależności od wielkości Twojego salonu fryzjerskiego, możesz zamówić różną ilość miseczek z szamponem. Idealną proporcją jest jedna miska szamponu na 2-3 krzesła do stylizacji włosów. Minimalna cena miski szamponu: 120 USD 

Wózki fryzjerskie

Wózki fryzjerskie nie są niezbędne dla fryzjera, ale są bardzo użytecznym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego. Styliści fryzur zawsze poruszają się wokół klienta i dlatego muszą mieć zawsze pod ręką swoje narzędzia. Wózki znacznie upraszczają proces pracy ekspertów. Wózki i wózki mogą niewiele kosztować, jeśli nie szukasz specjalnych wózków i wózków do salonu fryzjerskiego, ale udaj się na przykład do IKEA i zabierz tam te meble.

Konsolety fryzjerskie

Konsolety fryzjerskie to kolejny obowiązkowy element wyposażenia salonu fryzjerskiego. Powinno ono zawsze zawierać co najmniej lustro z lampami, gniazdo elektryczne oraz półkę lub stół, na którym fryzjer umieści instrumenty. Idealna wersja stacji do stylizacji włosów może również zawierać kilka szuflad do przechowywania oraz oddzielną komorę/uchwyty na narzędzia. Meble tego typu można kupić w sklepie i wykonać je specjalnie dla miejsca pracy. Cena stacji stylizacyjnej jest bardzo zróżnicowana w zależności od ilości szuflad i montażu jednostek. Jeżeli Twój budżet na salon fryzjerski jest ograniczony, to bardzo dobrze jest poszukać używanych opcji. 

Recepcja i poczekalnia

Recepcja nie jest zasadniczym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego, ale dodaje salonowi fryzjerskiemu wiele statusu. Kiedy klienci przyjdą do salonu, będzie to pierwsza rzecz, jaką zobaczą. Jeśli stać cię na recepcję, to nie wahaj się jej zainstalować. Poczekalnia dla klientów jest obowiązkowa! Nie ma czegoś takiego jak minutowa frekwencja w salonach fryzjerskich, więc ważne jest, aby czuli się komfortowo czekając na Ciebie w międzyczasie. Przynajmniej połóż kilka krzeseł i małą ladę z czasopismami. Jeśli to możliwe, dodaj również chłodziarkę z wodą na słoneczne dni.

Suszarki hełmowe

To urządzenie w kształcie kopuły służy do ustawiania i suszenia włosów. Na początku nie musisz kupować wielu suszarek hełmowych (znanych również jako suszarki z maską silnika), jedna wystarczy do Twojego salonu fryzjerskiego. Jeśli Twój budżet jest ograniczony na początku, możesz łatwo założyć swój salon fryzjerski bez niego. Ale jeśli można kupić suszarkę, to będzie to cenny atut, ponieważ oferuje taką samą ilość ciepła do suszenia włosów i w rezultacie oferuje lepszą wydajność niż tradycyjne suszarki do włosów. 

Bardzo często osoby planujące otwarcie salonu fryzjerskiego biorą pod uwagę inne wyposażenie salonu, takie jak szczotki do włosów, grzebienie, nożyczki, suszarki, miski do farbowania, ręczniki, kołnierze, itp. Zakup tych artykułów zależy od tego, jaki salon fryzjerski planujesz otworzyć. Jeśli wynajmujesz właśnie "krzesła" dla poszczególnych fryzjerów, nie musisz się martwić o żaden z tych elementów. Jeśli planujesz zatrudnić fryzjera i zająć się płacami, zasobami ludzkimi, zaopatrzeniem, itp. Zanim jednak zdobędziesz całe to wyposażenie salonu fryzjerskiego, zapytaj, czy Twój potencjalny pracownik potrzebuje któregokolwiek z nich; wielu fryzjerów ma swoje własne nożyczki i szczotki.