Niedziela, 14 sierpnia 2022

Pomysły na dekorację salonu fryzjerskiego

31 grudnia 2019

Niezależnie od tego, czy elegancko nowoczesny, czy klasyczny vintage, projekt salonu fryzjerskiego przemawia do klientów. Wszystko, od armatury fontannowej po meble w recepcji, odbija się echem nastroju, który właściciel salonu stara się nawiązać do klientów. Kluczem do nadania Twojemu salonowi wyglądu jest wybranie takiego stylu dekoracji, który będzie idealnie dopasowany do potrzeb Twojej klienteli.

Jasny i odważny

Zrób odważną wypowiedź w jaskrawych kolorach. Weź pod uwagę psychologię kolorów i wykorzystaj ją do zwiększenia sprzedaży. Kolory czerwony i żółty podobno pobudzają zmysły i tworzą poczucie energii i pilności. To nie przypadek, że większość sieci fast foodów jest czerwona i żółta lub że większość sprzedawców detalicznych używa koloru czerwonego, aby oznaczyć przedmioty sprzedaży. Jeśli chcesz stworzyć miłą atmosferę, włącz alarm za pomocą czerwonych krzeseł do stylizacji ogniowej. Jasne, odważne kolory skontrastowane z ostrą bielą ścian nadają salonowi współczesny charakter.

Azjatycki zainspirowany

Uchwyć wnętrze Zen za pomocą inspirowanego azjatyckiego motywu przewodniego. Tematy inspirowane Azją najlepiej sprawdzają się w salonach dziennych lub organicznych, gdzie klient jest bardziej świadomy otoczenia. Używaj mebli z naturalnego drewna o czystych liniach i neutralnych kolorach na tkaninie. Zawiera elementy Feng Shui, w tym fontanny wodne i szczęśliwe rośliny bambusa. Obróbki okien z włókien naturalnych, takie jak burlap czy odcienie konopi, dodają ciepła azjatyckiemu wzornictwu. Użyj azjatyckich przekładek pokojowych, paneli Shoji lub montowanych na ścianie przewijaków do oddzielenia stacji stylizacyjnych.

Sweet Little Suite

Nie ma potrzeby poświęcania stylu tylko dlatego, że prowadzisz wypożyczalnię stoisk lub malutki salon. W rzeczywistości, im mniejszy salon, tym większy można iść w stylu. Pokrycie ponad 6000 stóp kwadratowych marmurem może kosztować fortunę. W salonie butikowym o powierzchni 300 stóp kwadratowych można jednak wyposażyć się w resztki lub wysokiej klasy, przepełnione podłogi. Umieszczenie luster na ścianach i lustrzanych mebli sprawia, że przestrzeń wydaje się bardziej ekspansywna. Mimo, że przestrzeń jest ciasna, obejmują one oddzielne recepcje, punkty sprzedaży detalicznej i stylizacji, aby zachować profesjonalny wygląd salonu.

Glamourus Grand Design

Jeśli pracujesz z dużym budżetem i pragniesz ekskluzywnej klienteli, wynajmij profesjonalnego projektanta salonu, aby stworzyć wspaniałą, godną uwagi przestrzeń. Większe, bardziej ekskluzywne salony przyciągają klientów, którzy cenią sobie zarówno estetykę, jak i obsługę klienta. Obejmują armaturę i meble związane z wysokim stylem, takie jak kryształowe żyrandole, pluszowe siedziska, wysokiej klasy miski na szampony i zaawansowane technologicznie suszarki do włosów. Rozszerzenie luksusu na poczekalnię i toalety. Zainstaluj blaty granitowe lub marmurowe, listwy koronowe, szerokie listwy przypodłogowe i eleganckie zabiegi na okna, aby nadać Twojemu salonowi luksusowe wykończenie.