Niedziela, 14 sierpnia 2022

Jak zaaranżować, kupić sprzęt i zorganizować swój nowy salon fryzjerski?

5 lutego 2020

Założenie nowego salonu może być ekscytującym czasem! Znalezienie własnego miejsca i prowadzenie pokazu, zamiast wynajmować krzesło lub być zatrudnionym w zakładzie, może dać ci wielkie poczucie wolności. Możesz umieścić swój osobisty odcisk na kierunku, w którym podąża Twój salon - a może specjalizujesz się w konkretnym rodzaju zabiegów kosmetycznych/twarz, lub na przykład w specjalistycznym wykonaniu włosów.

Zanim jednak przejdziesz do sedna sprawy, łatwo jest zapomnieć o podstawowych zasadach. Będziesz potrzebował odpowiedniego rodzaju wyposażenia, wyposażenie salonu może być skomplikowane i kosztowne, w zależności od usług oferowanych przez dany zakład.

Najpierw musisz zdecydować, jakie "spojrzenie" chcesz mieć w tym miejscu. Jeśli chcesz przyciągnąć wysokiej klasy klientów, to niektóre inteligentne, dobrze rozplanowane i skoordynowane kolorystycznie przedmioty będą tym, czego będziesz potrzebował, najlepiej (jeśli cię na to stać) marki, które pasują do estetyki, jakiej oczekiwaliby twoi klienci. Być może otworzysz stosunkowo tani i wesoły salon, w zależności od tego, w jakiej okolicy się znajdujesz, w takim przypadku prostsze, solidne i funkcjonalne wyposażenie może być bardziej odpowiednie. Tak czy inaczej, utrzymanie kanap, umywalek, krzeseł itp. w czystości powinno mieć wysoki priorytet.

Jeśli oferujesz pracę na paznokciach, pamiętaj o ergonomii stołu. Musi on być wygodny dla klienta, a także musi być łatwy w obsłudze, aby Twój technik miał wystarczająco dużo miejsca do pracy. Z tego samego powodu ważne jest, aby na stole znalazło się wystarczająco dużo miejsca na wszystkie potrzebne środki polerskie, lakiery i tak dalej.

W przypadku włosów (prawdopodobnie najbardziej skomplikowanych pod względem wyposażenia) konieczne będzie nabycie umywalek, suszarek do włosów, misek do szamponów, prostownic ghd i samych produktów do włosów. Spróbuj skonfigurować system przechowywania/składowania produktów i narzędzi, jeśli możesz, aby uchronić je przed zagubieniem; być może bardziej podstawowe przedmioty przez wszystkie umywalki lub krzesła (jeśli jest ich więcej niż jeden) i mniej dobrze używane lub droższe przedmioty w centralnym miejscu. Wózki dostawcze są opcją, którą można również rozważyć.

Krzesła muszą być wygodne (oczywiście!), choć ważne jest również to, jak dobrze pasują do ogólnego wystroju; będzie to bardzo zauważalne, jeśli krzesła nie będą pasować do reszty salonu. Upewnij się, że można je również łatwo regulować i obracać. To dość frustrujące walczyć z krzesłem, gdy próbujesz pomóc klientowi!

Bułki z kanapą to coś, na co również należy zwrócić trochę uwagi. Chociaż są to przedmioty jednorazowego użytku, muszą być przyzwoitej jakości. Rolki na kanapie powinny być wygodne do leżenia, ale dość twarde i chłonne.

Jest wiele do rozważenia przy zakupie wyposażenia salonu, ale istnieją różne sklepy internetowe, w których można kupić więcej tego, czego potrzebujesz. Meble kosmetyczne znajdziesz na różnych stronach internetowych, gdzie następnie możesz porównać ceny z innymi stronami i wybrać najkorzystniejszą.