Niedziela, 14 sierpnia 2022

Jak sprawić, żeby salon fryzjerski się wyróżniał?

10 marca 2020

Według badań, kobiety spędzają ponad miesiąc swojego życia w fotelu fryzjerskim! A jeśli chodzi o piękno, to nie chodzi tylko o włosy. Są to paznokcie, skóra, brwi, zabiegi spa i wiele innych rzeczy, w które trzeba się wpasować.

Kiedy klient wchodzi do salonu piękności, co chce zobaczyć? Eleganckie, modne miejsce, które jest czyste, stylowe i sprawia, że czują się jak milion dolarów.

Ale czy zauważyłeś, że wiele salonów wydaje się łączyć w jeden prozaiczny wygląd czerni i bieli ze srebrnymi dodatkami? To nie jest zły wygląd, ale nie robi zbyt wiele dla wyobraźni. Można dużo bardziej poszaleć z meblami fryzjerskimi.

Jeśli chcesz, aby Twoje meble fryzjerskie wyróżniały się z tłumu i były wycięte ponad resztą, sprawdź te funkowe pomysły na stację w salonie.

Idź w nowoczesność

Nowoczesny, elegancki styl to zawsze udany wygląd salonu. Utrzymuj wszystko w czystości i zadbaj o to, aby Twoi klienci czuli się luksusowo, kiedy przechodzą przez drzwi. Upewnij się tylko, że nie stworzysz przestrzeni przypominającej klinikę dentystyczną.

Zachowajcie neutralność, ale z kolorowymi akcesoriami i wyposażeniem salonu z odważnymi stwierdzeniami. Na przykład, zaakcentować pokój ultra-glamowym żyrandolem. Albo użyj jaskrawo barwionych mebli salonowych, aby dodać kolorytu.

Spróbuj białych kolorów

Może się to wydawać ekstremalne, ale elegancka stylizacja w całkowicie białym salonie daje taki świeży i jasny wygląd. Zmieszaj ją z geometrycznymi akcentami, aby dodać odrobiny śmiałości stworzonej przez Ciebie bieli.

Inspirujące Ikony

Weź inspirację dekoracją z ikon z klasą. Użyj ogromnej, zabytkowej fotografii kogoś takiego jak Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn i zacznij czerpać kolory i inspirację z tej fotografii. Na przykład, użyj koloru czerwonej wiśniowej ust Marilyn Monroe do swoich mebli i akcesoriów w salonie.

Przynieś na zewnątrz

Spryskaj swój salon odrobiną natury, aby nadać mu spokojny klimat. Udekoruj go spokojnym błękitem, szmaragdowymi odcieniami i ziemnymi tonami, aby pomóc swoim klientom wejść w spokojny stan umysłu.

Światło powinno być jak najbardziej naturalne, z dużymi oknami i płynącymi zasłonami. I dosłownie wprowadzić na zewnątrz przez Accessorizing z roślin, takich jak sukulenty i kaktusy. Rośliny w pomieszczeniach mogą drastycznie poprawić jakość powietrza wewnątrz salonu, co jest przydatne, jeśli jest gorący dzień i użyłeś wiele lakierów do włosów!

Dom z domu

Istnieje wiele szykownych pomysłów na stacje salonowe, aby spróbować stworzyć prawdziwą domową atmosferę. Chodzi o to, aby zapewnić im komfortowe doznania, tak jak w przypadku włosów czy paznokci robionych w miejscu znajomym.

Użyj domowych zasłon i miękkich sof z dużą ilością poduszek do rzucania i przytulnych akcesoriów. Do dekoracji użyj neutralnych kolorów i dodaj dużą, nowoczesną ścianę lustrzaną, aby upewnić się, że konfiguracja nie wygląda na wyboistą.

Jeśli jednak salon faktycznie ucieka z domu, należy unikać przytulnego, komfortowego samopoczucia. Upewnij się, że pokażesz swój profesjonalizm, utrzymując go eleganckim i nowoczesnym.

Odważna podłoga

Dodaj swojemu salonowi poważnego stylu z odważną podłogą. Niech reszta pokoju będzie mniej widoczna i sprawi, że twoja fantazyjna podłoga stanie się centralnym punktem pokoju.

Niezależnie od tego, czy jest to salon w stylu lat 50-tych z czarno-białymi kafelkami, czy też nowoczesny z kolorową podłogą, nada on Twojemu salonowi współczynnik wow.

Shabby Chic

Idąc w kierunku shabby chic styl może stworzyć wiele pomysłów na stacje salonu i może być absolutnie czarujący, gdy jest zrobione poprawnie. Wykorzystaj swoje otoczenie na swoją korzyść. Na przykład, jeśli są tam belki, odsłoń je i zrób z nich rustykalny element pokoju.

Korzystaj z zabytkowych mebli i wyposażenia salonu w stylu antycznym. Na przykład, zamiast używać ogólnych nowoczesnych luster wyglądające wszystkie tej samej wielkości, użyj mieszaniny dużych i małych luster w stylu antycznym do ściany oświadczenia. Jednak zawsze pamiętaj, aby być praktycznym w swoich wyborach!

Salon na kółkach

Jeśli twój salon jest na kółkach, nie oznacza to, że musisz iść na kompromis w kwestii stylu. Pamiętaj, że mniej znaczy zawsze więcej w mobilnym salonie. Ogranicz bałagan do minimum, ale upewnij się, że dodasz trochę dziewczęcych akcentów, aby nie wyglądało to zbyt klinicznie.

Niech będzie światło

Rozjaśnij swoją przestrzeń lśniącymi światłami. Światła robią całą różnicę w pomieszczeniu, nawet jeśli masz szczęście, że masz dużo naturalnego światła.

Używaj żyrandoli, oświetlenia wnękowego, opraw ściennych, a nawet mrugających świateł wróżek, aby olśnić swoich klientów!

Pomysły na Fun Salon Station

Nawet jeśli masz ochotę na minimalistyczny, całkowicie biały wygląd, użyj kreatywnych dzieł sztuki i dodatków, aby ożywić salon jazzowy. Artystyczne lub zabawne akcesoria wiszące wokół często stanowią świetny początek konwersacji.

DIY

Stwórz coś własnego lub zorganizuj dzień majsterkowania z całym swoim personelem. Na przykład, spróbuj użyć fałszywych rzęs w sztuce ściennej. Po prostu przeglądaj Pinterest, weź resztki i bobs z salonu i stwórz coś naprawdę zabawnego.

Motyw przewodni

Ożyw swoje oznakowanie poprzez umieszczenie w nim motywu przewodniego salonu. Na przykład, wyświetl hasło WIFI do salonu na ładnej tablicy. Opraw go i upewnij się, że pasuje do wystroju salonu.

Albo, aby upewnić się, że Twoi klienci są świadomi promocji i ofert, użyj rustykalnie wyglądającej tablicy kredowej jako znaku. Jeśli nie masz umowy w tym dniu, po prostu dodaj inspirującą wiadomość.

Rozpieść klientów

Twoi klienci przychodzą do Ciebie na pełny, rozpieszczający sesh, więc dlaczego nie dodać odrobiny dodatkowego luksusu do tego doświadczenia. Stwórzcie na przykład stację z gorącymi napojami, na której klient może zrobić własną herbatę, kawę lub gorącą czekoladę.

To właśnie takie drobiazgi mają duży wpływ na to, jak dobrze czują się powitani klienci, gdy wchodzą na stanowiska w salonie.

A Cut Above the Rest

Tak, aktualizacja stacji z niektórych z tych funky salon pomysły stacji może zrobić salon cięcie powyżej reszty. Ale zanim zaczniesz się martwić o to, jak wygląda Twój salon na zewnątrz, musisz się upewnić, że działa sprawnie wewnętrznie.