Piątek, 10 kwietnia 2020

5 suszarek fryzjerskich polecanych przez profesjonalnych stylistów

10 marca 2020

Suszarki do włosów istnieją już od prawie stu lat, zamieniając pasma włosów poza kontrolą w efekty zbliżone do salonowych. Ale nie wszystkie suszarki są równe. Niektóre z nich są nawet odpowiedzialne za niszczenie włosów, zwłaszcza jeśli nie są prawidłowo używane. Skąd wiesz, która z nich jest odpowiednia dla Ciebie? Skonsultowaliśmy się z kilkoma specjalistami, którzy są mistrzami w tworzeniu nieskazitelnych fryzur przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi. Oto lista ich ulubionych suszarek - i powody, dla których powinnaś rozważyć ich modernizację.

Suszarka do włosów Dyson Supersonic

Gdybyśmy mogli przyznać nagrody MVP dla suszarek do włosów, Dyson Supersonic z łatwością zdobyłby tę nagrodę w tym roku. Kilku stylistów wspomniało, jak bardzo podoba im się ta nowa, innowacyjna suszarka.

"Dyson stawia sobie za cel szybkość, wagę i hałas, dlatego jest świetny dla stylisty w salonie lub dla każdego, kto jest w domu" - mówi Adel Chabbi, stylista fryzur i właściciel salonu Adel Atelier w Nowym Jorku. "Ma mocny, szybko schnący strumień powietrza i super cichy silnik, który znajduje się w rączce zamiast w głowie, aby zapewnić bardziej zrównoważone i lekkie uczucie, które zmniejsza obciążenie nadgarstka. Ta suszarka  fryzjerska jest świetna dla wszystkich typów włosów, a nawet dla kobiet, które noszą przedłużenia, pozostawiając włosy gładkie i lśniące".

W McAllister Spa w Miami Beach, dyrektor Paula Sperduto zgadza się: "Jest lekki i kompaktowy, ma ogromną siłę oddziaływania ciepła i powietrza, dzięki czemu wydmuchiwanie na sucho odbywa się szybciej, płynniej i wydaje się trwać dłużej. Po 30 latach robienia włosów, mogę w końcu powiedzieć, że znalazłam idealną suszarkę w Dyson Professional".

Elchim 3900 Healthy Ionic Ceramic Hair Dryer

Elchim 3900 posiada technologię ceramiki jonowej, która eliminuje odstające i elektryzujące się włosy, a także zapewnia im większe nawilżenie i połysk. Stylista Matrix Celebrity Nick Stenson nazywa tę suszarkę jedną ze swoich ulubionych suszarek do włosów. "Jestem fanem suszarki Elchim od lat" - mówi Stenson, dodając, że jego ulubionym modelem jest 3900 tytan. Posiada technologię jonowej ceramiki i podczerwieni, która zapewnia szybszy czas suszenia i 2 000 watów mocy. Charakteryzuje się również silnym przepływem powietrza i szybkim czasem schnięcia. "Możesz oczekiwać równomiernego i gładkiego suszenia bez uszkadzania włosów."

Produkty Kiss Products Red Ceramic 2000 Watt Turbo Dryer

Suszarka Kiss Products Red Ceramic, wyposażona w technologię ceramiczną i trzy dodatkowe przystawki do stylizacji, jest jednym z najbardziej wartościowych narzędzi do włosów na rynku. "Szczególnie lubię ją dla moich klientek z włosami naturalnymi, ponieważ ustawienie "gorące" robi się gorące, a "chłodne" - jest to bardzo ważne, gdy chcesz uzyskać prostszy wygląd lub zachować naturalny loczek" - mówi stylistka Melanie Hooper z Salonu Próżności Melanie na Brooklynie, N.Y. "Moc 2000 watowego Turbo przyspiesza tworzenie fryzur, co jest korzystne zarówno dla klienta, jak i dla stylisty. Ta suszarka nie jest najlżejsza, ale też nie jest ciężka i łatwo jest mi chwycić dyszę, by czasem wysuszyć włosy. Jestem na drugiej w ciągu sześciu lat i jestem zadowolona z wyników."

Twin Turbo 3800 Ionic & Ceramic 2100 W Suszarka do włosów

Suszarki z serii Twin Turbo nie złamią banku, są wyposażone w potężną technologię ceramiki jonowej i są ulubieńcem Kimberly Jones, stylisty i właściciela salonu Roots Radicals Salon na Brooklynie, N.Y. "Podoba mi się ergonomiczny kształt i waga suszarki", mówi Jones. "Ustawienie na wysoką temperaturę jest idealne do prostowania kręconych lub grubych włosów, nie będąc przy tym zbyt gorącym/uszkodzonym, jak niektóre inne suszarki na rynku. Mam ceramiczny model twin turbo 3800 i kilka innych. Model 3800 z dyszą wygładza włosy szybko i skutecznie na wysokiej temperaturze, zmniejszając potrzebę użycia dodatkowego gorącego narzędzia".

Suszarka do włosów Cricket Centrix 5000 Power Hair Dryer

Wytwarzając 25 procent więcej powietrza niż wiele innych suszarek, Centrix 5000 suszy włosy szybciej i wydajniej - a jego 9-metrowy sznurek zapewnia pełną swobodę ruchów. "W ciągu ostatnich 20 lat pracowałem z wieloma suszarkami do włosów i zawsze wracam do tej pracy" - mówi Deedree Erlichman, stylista i właściciel Texture Salon & Spa w West Grove w Pensylwanii. "Ma ona mocny, ale cichy silnik z bardzo długim przewodem". Cena też jest świetna."