Niedziela, 14 sierpnia 2022

3 Rodzaje przenośnych stanowisk do mycia włosów

31 grudnia 2019


Rozmowy domowe są często częścią rutynowej pracy fryzjera, a to oznacza, że jest on dobrze wyposażony w "mobilny salon". Jednym z przydatnych narzędzi, które zmieni i ułatwi Twoją pracę jako fryzjera, jest przenośna stacja do mycia włosów.

Co to jest przenośna stacja do mycia włosów?

Przenośna stacja do mycia włosów składa się z dużej, trwałej plastikowej miski z wygiętym otworem, zaprojektowanej specjalnie w celu pomieszczenia szyi klienta podczas mycia. Są one dostępne w różnych stylach, rozmiarach i kolorach.

Dlaczego stylista potrzebuje przenośnej pralni?
Czy zatem naprawdę potrzebujesz przenośnej stacji do mycia włosów i jak usprawni ona Twoją pracę jako fryzjera?

Na początek, przenośna stacja mycia włosów dodaje do Twojej listy narzędzi salonowych, które z łatwością możesz zabrać ze sobą do domu klienta. Przenośna stacja mycia z pewnością zapewni Ci bardziej profesjonalny wygląd.
Przenośne stanowiska mycia są z natury rzeczy zaprojektowane tak, aby uchronić klienta przed niepotrzebnym zamoczeniem przed przypadkowymi rozbryzgami wody.
Oprócz stosowania przez fryzjerów, są one również przydatne dla opiekunów domowych i zakładów opieki zdrowotnej, aby pomóc uczynić mycie włosów klienta bezstresowym procesem.

Jakie są przenośne stacje mycia włosów?

Natkniesz się na kilka rodzajów przenośnych stanowisk do mycia włosów i oto niektóre z nich:

1) Tacki do mycia włosów:

Tacki do mycia włosów to przenośne akcesoria do stacji mycia włosów, które zasadniczo zostały zaprojektowane z myślą o wyjątkowo łatwym użytkowaniu podczas mycia włosów klienta.

Są to najprostsze i najbardziej skuteczne przenośne rozwiązania do mycia włosów, zapakowane w lekką plastikową tacę z wygiętym otworem na szyję.

Aby użyć tacka do włosów, po prostu umieść ją w zlewie, a następnie rozłóż na włosach Twojej klientki, aby ułatwić jej mycie i spłukiwanie.

Opiekunowie domowi mogą korzystać z nich u pacjentów na wózkach inwalidzkich, aby zapewnić bezproblemowe mycie.

2) Regulowane, przenośne stanowiska do mycia włosów:

Regulowane przenośne stanowiska mycia włosów składają się z miski do mycia włosów z wygiętym otworem, węża odprowadzającego wodę z miski i korka, aby woda nie wypłynęła podczas mycia oraz regulowanej podstawy, w której znajduje się miska do mycia włosów.

Są one dostępne w równie szerokiej gamie wzorów i rozmiarów, a każdy z nich został zaprojektowany z myślą o konkretnych potrzebach. Na przykład opiekunowie domowi z klientami korzystającymi z wózków inwalidzkich mogą skorzystać z regulowanej, przenośnej misy do mycia włosów, która ma płaski kształt przypominający tacę, w przeciwieństwie do misy z głęboko osadzoną misą.

3) Samodzielne przenośne zlewy do mycia szamponów:

Samodzielne przenośne zlewozmywaki do mycia włosów to wysokiej klasy urządzenia do mycia włosów przeznaczone do użytku mobilnego praktycznie w każdym miejscu.

Najbardziej podstawowe z tych samodzielnych stacji są wyposażone w miska do szamponów, wąż spustowy, zbiornik na wodę o różnych pojemnościach (zarówno na wodę słodką, jak i ścieki) oraz podgrzewacz wody, a wszystko to jest zapakowane w skrzynkę w kształcie wózka z ruchomymi kółkami z hamulcami blokującymi.

Występują one również w szerokim wyborze wzorów, rozmiarów i kolorów, a także w szerokim wyborze akcesoriów. Na przykład, niektóre zawierają ręczny wąż do rozpylania.

Jaki rodzaj przenośnej stacji do mycia włosów potrzebujesz?
Teraz, kiedy już lepiej rozumiesz, jakie są pytania dotyczące przenośnych stacji do mycia włosów, jakiego typu są one potrzebne?

Niektóre ze wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy, to między innymi:

​1. Zastosowanie

Przez użytkowanie rozumiemy, jak często będziesz korzystać z przenośnej stacji do mycia włosów i gdzie będziesz z niej korzystać.

Jeśli jest on do użytku w różnych miejscach (domy klienta), będziesz chciał taki, który podróżuje łatwo i jest równie łatwy w montażu do użytku. W tym przypadku, w zależności od konkretnych potrzeb, można rozważyć zastosowanie podstawki do mycia włosów na początek lub regulowanej stacji do mycia włosów.

W przypadku opiekunów domowych lub instytucji opiekuńczej zalecany jest samodzielny, przenośny zlew do mycia szamponów.

​2. Cechy i funkcje

Po zawężeniu zakresu użytkowania należy się zastanowić, z czym ma być dostarczona przenośna stacja mycia?

Załóżmy, że regularnie masz ekspozycje w salonach w centrach handlowych lub po prostu nie masz stałej lokalizacji dla swojej firmy kosmetycznej; będziesz potrzebować przenośnej stacji mycia, która jest niezależna od czystej wody i posiada możliwość podgrzewania wody.

Regulacja wysokości jest również kolejnym kluczowym czynnikiem, szczególnie w przypadku przenośnych stanowisk do mycia włosów stosowanych w placówkach służby zdrowia.

​3. Przestrzeń

Przestrzeń, z którą będziesz pracować, jest równie ważna, jeśli chodzi o wybór wielkości przenośnej stacji do mycia włosów.

Jeśli będziesz pracował głównie na ograniczonej przestrzeni, będziesz chciał czegoś, co jest nieco bardziej kompaktowe. Jeśli przestrzeń nie jest problemem, to na pewno można wybrać większe urządzenia z większą ilością funkcji i funkcji, które są potrzebne.

​4. Trwałość

Trwałość jest ważna, ponieważ chcesz zainwestować w coś, co będzie trwałe. Tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest umywalka, powinno być lekkie, ale jednocześnie wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać.

Równie ważnym aspektem jest równowaga i stabilność miski szamponowej. Wysokość często decyduje o solidności, a wyższe misy (5 stóp+) są często bardziej stabilne. Uzyskanie stabilnej umywalki gwarantuje, że miska nie będzie się przemieszczać, co będzie niewygodne dla Twojego klienta, jak również zakłóci proces mycia.

Innym ważnym aspektem jest uzyskanie odpornej na plamy umywalki, szczególnie jeśli będziesz intensywnie pracować z chemikaliami do włosów i produktami kolorowymi, które mogą pozostawić plamy.

​5. Cena

Cena jest równie ważnym czynnikiem przy zakupie przenośnego urządzenia do mycia włosów. Zazwyczaj większość ludzi przypisuje produkty o niższej cenie do niskiej jakości, ale nie zawsze tak jest.

Cena zasadniczo odpowiada cechom, i tak samo jest w przypadku przenośnych urządzeń do mycia włosów. Pracując z budżetem, można znaleźć przenośną stację do mycia włosów, która spełni wszystkie Twoje wymagania.

Wniosek:
Teraz, gdy wiesz już wszystko, co musisz wiedzieć o różnych rodzajach przenośnych stacji do mycia włosów i o tym, co należy wziąć pod uwagę przy ich zakupie, jesteś zdecydowanie dobrze wyposażony, aby wyjść i kupić jedną.