Niedziela, 14 sierpnia 2022

Projektowanie wnętrza - biała kuchnia

27 sierpnia 2014

Biały kolor jest bardzo powszechnie wykorzystywany w aranżacji wnętrz – można spotkać się z nim w większości pomieszczeń w domach mieszkalnych, choć szczególną popularnością cieszy się on w kuchniach. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, bowiem w końcu barwa ta powszechnie kojarzy się nam z energią oraz czystością, cechami, które odgrywają bardzo istotną rolę właśnie w kuchni. Oczywiście, takie rozwiązanie ma zarówno plusy jak i minusy, zatem warto na samym początku zapoznać się z nim nieco bliżej i dowiedzieć się, dlaczego tak wielu ludzi niemalże automatycznie decyduje się na urządzenie właśnie białej kuchni. Biała kuchnia kojarzy się nam przede wszystkim z luksusem oraz swego rodzaju wieczną, nieprzemijającą modą.

projektowanie wnętrzaPomieszczenie to daje nam ponadto spore możliwości jeśli chodzi o stosowanie najróżniejszych dodatków oraz wprowadzanie z biegiem czasu istotnych zmian – stanowi ono niejako białą, niezapisaną kartę którą możemy zmodyfikować w pełni według własnego uznania. Z białym kolorem doskonale mogą współgrać inne, nawet bardziej żywe barwy albo metalowe czy drewniane elementy wykończenia wnętrza. Biała kuchnia najlepiej sprawdza się w przypadku mniejszej ilości wyposażenia, choć przy odpowiednim zastosowaniu z takiego stylu możemy być zadowoleni dosłownie zawsze. Oczywiście, podobnie jak i wszystkie inne rozwiązania tego typu, również i białe kuchnie mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy uważają, że jest to przede wszystkim mało praktyczna rzecz. Nikomu nie trzeba chyba nawet mówić o tym, że wszystkie elementy wyposażenia oraz ściany znajdujące się w kuchni są dość mocno narażone na najróżniejsze zabrudzenia czy osadzający się na nich tłuszcz - oczywiście, w przypadku białych kolorów są one szczególnie widoczne.

projektowanie kuchniIstnieją jednak rozwiązania tego problemu; w miejscach wyjątkowo narażonych na brud można na przykład zastosować nieco ciemniejsze kolory – w końcu biała barwa nie musi dominować w stu procentach. Takie kwestie praktyczne można zatem skutecznie rozwiązać; zresztą, wielu ludzi skupia się w czasie urządzania swojej kuchni wyłącznie na nich, zupełnie zapominając o tym, że dobry wygląd również jest niesamowicie istotny. Wygląd białej kuchni zawsze będzie kojarzył się nam z ponadczasową elegancją oraz czystością, a jeśli podejdziemy do tego we właściwy sposób, to efekty mogą tu być naprawdę doskonałe.