Czwartek, 19 maja 2022

Projektowanie salonu i pokoju dziennego – c.d.

29 sierpnia 2014

Telewizor w salonie musi zostać ustawiony w prawidłowy sposób, choć wielu ludzi popełnia przy tym istotne błędy. Na przykład, ustawiamy odbiornik za wysoko – powinien on znajdować się idealnie na wysokości naszych oczu, bowiem jedynie wówczas zagwarantujemy sobie przy tym pełną wygodę. Nasz komfort w czasie oglądania telewizji znacznie uzależniony jest również od zastosowania odpowiedniego oświetlenia; najlepiej sprawdza się tu słabe, rozproszone światło które nie odbija się od ekranu odbiornika. Wiele współczesnych modeli telewizorów lub nawet niektóre meble do tego przeznaczone posiadają od razu wbudowane oświetlenie, zapewniające nam wysoki poziom wygody.

urządzanie salonu

Warto oczywiście unikać ustawiania telewizora w taki sposób, aby światło podające przez okno odbijało się od jego ekranu. Wybór odpowiedniego oświetlenia jest kwestią kluczową w praktycznie każdym pomieszczeniu, a w przypadku salonu należy zadbać o to z najwyższą uwagą. Samo zamontowanie nawet najpiękniejszego żyrandola w centralnym punkcie pomieszczenia nie wystarczy jeszcze, aby uzyskać zadowalające nas efekty. Oprócz tego dobrze jest zastosować dodatkowe źródła światła – aktualnie w modzie są specjalne oprawy, umieszczane bezpośrednio pod sufitem. Jeśli chcemy wprowadzić w pomieszczeniu ciekawy nastrój lub po prostu zapewnić sobie wysoki poziom wygody w czasie czytania, to warto skorzystać z ozdobnych lamp stojących. Nie należy jednak przesadzać ze zbyt dużą liczbą różnych źródeł światła, bowiem zepsujemy w taki sposób cały efekt. Kolorystyka w salonie powinna być dostosowana do indywidualnych preferencji wszystkich domowników, bowiem pokój ten jak mało który stanowi dla nich wspólną przestrzeń.

urządzanie pokoju dziennegoNajlepiej sprawdzają się tam przede wszystkim ciepłe, naturalne kolory. Z jednej strony wprowadzają one w salonie przytulny nastrój, a z drugiej dodają nam energii i tworzą klimat sprzyjający rozmowom – jest to oczywiście jedynie przykład, bowiem jeśli nasze gusta są inne, to bez przeszkód możemy skorzystać z odmiennych rozwiązań. Warto także docenić czystą biel, która dobrze sprawdza się nie tylko na suficie i ścianach. Aby stworzyć dobry salon, musimy również zadbać o odpowiednie ozdoby naścienne. Możliwości są tu bardzo szerokie, a ich wybór zależy właściwie jedynie od naszych indywidualnych preferencji. Sporą popularnością cieszą się na przykład fototapety, choć w przypadku nieco bardziej klasycznych pomieszczeń możemy pokusić się na przykład o piękne obrazy w ozdobnych ramach.