Czwartek, 19 maja 2022

Jak wybrać kolor mebli?

31 grudnia 2019


Ozdabianie domu może być super zabawne... i super przytłaczające. W obliczu gigantycznego pustego łupka może być trudno wiedzieć, od czego dokładnie zacząć. Z farbą? Z idealną sofą? A co z tym dziełem sztuki, które kochasz? Próbując zdecydować się na wszystkie te różne rzeczy, na pewno możemy zaoferować kilka wskazówek, jak wybrać kolor mebli.

W odróżnieniu od naszego postu o wyborze idealnego koloru sofy, te wskazówki są bardziej związane z odtworzeniem Twojej przestrzeni od stóp do głów. Może niedawno się przeprowadziłeś, zaoszczędziłeś na remoncie pewnego pokoju, albo właśnie zakończyłeś remont. Masz przed sobą lśniący nowy (dla siebie) pokój, a możliwości są nieograniczone. Jak gapienie się w pustkę. Nie ma takiej możliwości!

Osobiste

Po pierwsze, ważne jest, aby zastanowić się, jak kolor wpływa na samopoczucie. Podczas gdy istnieją pewne korelacje naukowe (takie jak żółty, który sprawia, że czujesz się pozytywnie i masz nadzieję, lub niebieski, który sprawia, że czujesz się spokojny i spokojny), istnieją również korelacje osobiste. Może kochałeś turkusową toaletę z dzieciństwa. Albo mieszkanie twojego pierwszego chłopaka było pomalowane na kolor liliowy, ale ciekawie pachniało jak pył Cheeto, więc liliowy jako gatunek jest dla ciebie zrujnowany. Niezależnie od Twoich osobistych skojarzeń z kolorem, będą one miały wpływ na odcienie, które chcesz mieć w swoim domu. Komfort osobisty zawsze powinien być atutem trendu: podczas tworzenia krótkiej listy ulubionych kawałków, upewnij się, czy wybierasz dane krzesło na "gram, czy też wiesz, że będzie to świetna inwestycja na dłuższą metę. Jeśli naprawdę starasz się rozpoznać swój domowy styl, weź kilka wskazówek z szafy. Do jakich kolorów grawitujecie na co dzień? Jesteś śmiałym komodnikiem? Weź sobie te wskazówki do serca i zastanów się, jak wybrać kolor swoich mebli.

Co pierwsze - farba czy meble?

Kiedy próbujesz dowiedzieć się, jak wybrać meble do swojego domu, możesz być kuszony, aby pomalować całą rzecz dang, a następnie zdecydować. Farba wydaje się być dobrym fundamentem, prawda? Jeśli planujesz pomalować swój dom na biało, to idź po niego. Ale jeśli jesteś bardziej odważny kolorystycznie, zastanawiasz się nad ścianą działową, albo po prostu nie jesteś pewien... może powstrzymaj się od rolek.

Wybór mebli pozwala na bardziej naturalne wkomponowanie się w paletę. Jeśli znajdziesz się w naprawdę mocnych, jasnych kolorach dla swoich krzeseł i sof, neutralny kolor ściany jest łatwy do stylu przeciwko. Ale co jeśli zakochasz się w sofie - jak, głowa na obcasach, nie możesz jeść, nie możesz spać zakochany w tej sofie - a ona jest tylko w neutralnych kolorach? Kanapa i ty należysz do siebie, więc wraca do domu. Ale może zechcesz zmienić kolor swojej ściany, aby dostosować się do tej niespodziewanej zmiany planu. Pamiętaj: możliwości malowania są nieskończone, ale meble są dostarczane w określonym wyborze kształtów i kolorów.

Ważne jest również, aby pamiętać, że wstrzyknięcie koloru jest tak łatwe jak nowy rzut poduszką. Tak, niektóre meble są sporą inwestycją, ale nowy, elegancki stolik do kawy jest bardziej przystępny cenowo i wymaga mniej pracy niż zupełnie nowe malowanie. Akcesoria są kluczem do łatwej sezonowej wymiany.

Unikając pułapki

Pinterest jest doskonałym miejscem do zbierania informacji i gromadzenia pomysłów na zapasy. Wiele inspirujących godzin poświęcono na przewijanie Pinteresta. Może ona jednak również pełnić funkcję komory echa trendu. Ile otwartych sal konferencyjnych z białymi ścianami i dużą ilością zieleni palmowej można przypiąć? Dużo. Ile pokoi z bydlęcymi fotelami motylkowymi i dywanikami berberyjskimi zmieści się nawet na jednej desce?! Prawdopodobnie nieskończona ilość. Te pokoje są przepiękne, ale mogą dać ci coś w rodzaju wizji tunelu. Czy krzesła motylkowe są rzeczywiście bardzo wygodne? Czy trudno jest utrzymać w czystości optyczno-biały salon? Jak utrzymać 37 roślin przy życiu, w nieskończoność? Zamiast próbować naśladować pokój, zidentyfikuj, co to za pokój, który lubisz, i dodaj go do listy. Ciągnie cię do pokoi pełnych roślin, bo sprawiają, że czujesz się spokojny? Zapisz "Chcę się uspokoić" albo "Uspokój się teraz!" Czy dywaniki Berberów przemawiają do ciebie z powodu ich jaskrawych kolorów i piętrzącego się życia? Brzmi to tak, jakby historia była ważna dla twojego doświadczenia przestrzeni. Przykładowa lista może brzmieć tak:

 • Spokój
 • Kawałki z historią
 • Wyświetlanie skarbów
 • Przechowywanie
 • Nie ma telewizji

Zauważ, że nie opisują one "wyglądu" tak bardzo, jak opisują preferencje danej osoby? Dokładnie. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, że zbudujesz pokój, który będzie zarówno piękny, jak i funkcjonalny, jeśli skupisz się na tym, jak chcesz, aby ten pokój się czuł. Rozszerzenie tej listy może wyglądać coś w tym stylu:

Spokój

 • Neutralne kolory, błękity, płócienne tkaniny.

Siedzenie niskoprofilowe

 • Kawałki z historią

Chcesz włączyć obrazy babci, maski z podróży do Afryki, itp.

 • Wyświetlanie skarbów
 • Potrzebujesz do tego pięknego regału.

Przechowywanie

 • Pokój rodzinny będzie miał dużo zgromadzeń, ale również będzie miejscem do czytania i grania w gry, więc chcą kawałki, które podwójnie jako funkcjonalne przechowywanie.

Nie ma telewizji

 • Meble nie muszą być rozmieszczone wokół jednego punktu centralnego.

Nawet jeśli ta przestrzeń została stworzona wokół osobistych preferencji, rozszerzona lista jest już bardzo przejrzysta i oferuje kierunek w zakresie układu, stylu i sposobu wyboru koloru mebli. Na przykład sofa Sitka w kolorze Mist Gray jest wygodna, o pięknym neutralnym kolorze i niskim profilu. Sofa Gaba w Petrel Gray jest modułowa, więc można w niej urz±dzić rozci±gnięt±, salonow± drzemkę lub przyjęcie dla 15 osób. Włączenie elementów z historią oznacza, że masz gotowe elementy akcentujące i gotowe do informowania o drugorzędnych kolorach swojej przestrzeni. Czy obrazy babci używały dużo zieleni? Wkomponuj się w ten kolor i znajdź inne sposoby, aby powtórzyć go w pokoju - jak krzesło Embrace lounge w Moss Green. Brak telewizora oznacza, że centralne miejsce w pokoju to raczej stolik kawowy, więc będziesz chciał skupić się na znalezieniu jednego na tyle dużego, by spełnić jego funkcję. Spróbuj zrobić własną listę tego, co chcesz z pokoju, i zobacz, jak naturalnie się rozszerza i co może ci powiedzieć o stylu, którego szukasz.

Rozumienie światła i koloru

Ilość światła, które dostaje twój pokój determinuje jak jasny lub wyciszony twój wybierający kawałki pojawiać się. Zanim zaczniesz zwalniać z ważnych decyzji, spójrz na sposób działania naturalnego światła w swoim pokoju. Jeśli Twój pokój jest naturalnie jasny przez cały dzień, masz możliwość zabawy z bardziej jasnymi, gorącymi kolorami. Słońce komplementuje ich intensywność i podkręca ich żywość. Alternatywnie, jeśli w Twoim pokoju jest tylko słońce rano lub późnym popołudniem, możesz chcieć to ogarnąć i wybrać ciemniejszy, bardziej nastrojowy odcień. Jeśli masz czas, test próbny może być świetnym sposobem na sprawdzenie, które kolory działają najlepiej. Spróbuj namalować obszar dwóch do trzech stóp Twojej przestrzeni w wybranym kolorze, a następnie zwróć uwagę, jak światło działa w przestrzeni przez około tydzień. Możesz po prostu oszczędzić sobie kłopotów z przemalowaniem całego pokoju.

Weź wskazówki z ubrania, traktuj tablicę Pinteresta jako wskazówkę (nie receptę!) i zastanów się, jaki wpływ na Twoją przestrzeń będzie miało światło. Chodzi też o to, żeby się trochę zabawić. Ta część przyjdzie, gdy zawęzisz kilka swoich początkowych wyborów - obiecuję.