Czwartek, 19 maja 2022

Porady, jak sprawić, aby Twoje Biuro wyglądało na reprezentacyjne

23 grudnia 2019

Wygląd jest wszystkim, a jeśli chodzi o Twoją firmę, niezależnie od wielkości biura, powinno ono wyglądać i prezentować się oraz czuć się jak profesjonalne środowisko pracy. Przy przyjmowaniu nowych klientów lub klientów, wszystko powinno reprezentować i pokazywać markę firmy. Więc oto kilka wskazówek, aby upewnić się, że twoje biuro wygląda i czuje część.

Korzystanie z naturalnego światła

Naturalne światło jest wspaniałą zachętą do poprawy nastroju, a jeśli chodzi o przestrzeń biurową, chcesz zaprezentować wspaniałą atmosferę, a sposobem na to jest włączenie naturalnego światła. Pomaga on poprawić samopoczucie osób przebywających w biurze, a także poprawić wygląd powierzchni biurowej. Myśląc o świetle naturalnym, warto zainwestować trochę pieniędzy w wymianę wszelkich mniejszych okien, które będą większe, aby w pełni wykorzystać każde światło, które świeci w dół do biura. Jeśli masz górne piętro, pomyśl o stworzeniu szklanego zadaszenia, ponieważ może ono być świetnym rozwiązaniem dla przestrzeni socjalnych w miesiącach letnich. Spróbuj usunąć wszystko, co blokuje dostęp światła, w tym ciężkie żaluzje lub meble, które mogą opierać się o światło lub przeszkadzać w jego przechodzeniu.

Nie należy zapominać, że dostępnych jest mnóstwo sztucznego oświetlenia, które może naśladować światło naturalne. Na pewno warto pomyśleć o tym, że jeśli Twoje biuro nie ma zbyt wiele naturalnego światła w ciągu dnia.

Wyczyść bałagan

Nieporządna przestrzeń równa się nieporządnemu umysłowi, a tego nie chcesz rzucać w miejsce pracy. Z punktu widzenia prezentacji, goście nie będą chcieli widzieć wszędzie bałaganu, ponieważ pokazuje on, że nie włożyłeś wiele wysiłku i uwagi w utrzymanie porządku w swoim otoczeniu. Powinieneś zachęcać swoje działy do przejęcia odpowiedzialności za własne powierzchnie biurowe, a pracownicy powinni być odpowiedzialni za własną przestrzeń biurową i utrzymywanie jej w czystości. Zachęcaj do tego, oferując zakup magazynu na biurko i innych mebli biurowych, aby pomóc w prawidłowym przechowywaniu plików i nieparzystych fragmentów papeterii.

Dodaj jakąś naturę

Natura jest bardzo podobna do naturalnego światła w tym sensie, że może mieć duży wpływ na nastrój przestrzeni, ale również dodać trochę koloru do inaczej nudnego pomieszczenia. Jeśli nie chcesz dodać zbyt wiele koloru do ścian, to rośliny domowe są doskonałym sposobem na dodanie koloru za bardzo małą cenę. Zacznij od zwiedzania swojego biura i szukania najlepszych miejsc do zaprezentowania roślin. Strefa recepcyjna jest idealnym miejscem, aby dodać atrakcyjności, która powstaje podczas pierwszego spaceru. Możesz również rozważyć posiadanie niektórych z nich w obszarach wspólnych, takich jak sale konferencyjne i miejsca do odpoczynku. Personel może również chcieć mieć przy biurku kilka mniejszych zakładów, więc należy do tego zachęcać.

Mają mieszankę przestrzeni otwartej i prywatnej

Każdy pracuje trochę inaczej, i to dobrze, bo to czyni nas wszystkich interesującymi. Trzeba się jednak zastanowić, kiedy chodzi o przestrzenie, które masz w swoim biurze i o to, jak wszystko układasz. Idealnie byłoby, gdybyś chciał mieć otwartą przestrzeń na wszystkich piętrach, ale także prywatną przestrzeń dostępną dla tych, którzy chcieliby mieć własne biuro i tych, którzy mogą chcieć spokojnej przestrzeni do pracy. Posiadanie otwartego planu to świetny sposób na otwarcie przestrzeni, aby poczuć się większą, ale wiąże się to z dużo większą ilością dyskusji w biurze, co dla niektórych może być nie do przyjęcia. Tak więc, aby zapewnić stały poziom wydajności pracy, posiadanie tych prywatnych przestrzeni z pewnością pomoże tym, którzy ich potrzebują.

Być może warto mieć elastyczne biura prywatne, gdzie nie jest to tylko dla jednego pracownika. Być może inni mogą skorzystać z biura dla jednego na jednym spotkaniu, co może być świetne, jeśli wszystkie sale konferencyjne są zarezerwowane.

Weź dobre środki czyszczące

Biuro jest najprawdopodobniej trochę brudne pod koniec dnia i słusznie, gdy masz tak wiele osób w jednej przestrzeni. Aby wszystko było czyste i działało dobrze, potrzebne są dobre środki czyszczące, które mogą przyjść po godzinach, aby utrzymać wszystko w czystości i porządku. Chcesz mieć pewność, że mają wszystko, czego potrzebują do sprzątania wszystkiego w biurze, jest kilka dobrych przykładów tego, co każde biuro powinno mieć do wykorzystania przez sprzątaczki. Posiadanie dobrych sprzątaczy pomoże utrzymać wszystko w porządku i na swoim miejscu. Dobrze jest mieć również dla recepcjonistów lub osób odpowiedzialnych za zarządzanie salami konferencyjnymi i catering, aby zapewnić im wystarczającą ilość naczyń i sztućców na cały dzień

Zachęcać do przerw na lunch

Wielu z nas przyzwyczaiło się pewnie do jedzenia przy biurku, co nie tylko źle wpływa na nasze zdrowie, ale także na wygląd biura. Klienci mogą nie chcieć widzieć, jak ktoś siorbiąc spaghetti lub będąc uderzonym zapachem ryby tuńczyka, gdy wchodzą do pokoju. Dlatego ważne jest, aby zachęcać do przerw obiadowych zarówno dla zdrowia pracowników, jak i dla ogólnego wyglądu biura. Przerwy obiadowe są bardzo ważne, aby upewnić się, że pracownicy zabierają czas z dala od swoich biurek i przemieszczają się. Jeśli macie na to miejsce, stwórzcie wyłom, w którym koledzy będą mogli razem zjeść lunch. Jest to o wiele bardziej reprezentacyjne niż jedzenie przez wszystkich lunchu przed biurkiem.

Prezentacja jest ważna, jeśli chodzi o biuro, ponieważ mimo, że wiele interesów odbywa się obecnie w sieci, nadal zdarzają się tradycyjne spotkania twarzą w twarz. Kiedy klienci przychodzą do Twojego biura, chcesz im dać najlepszą wersję Twojej firmy. W ten sposób być pewny mieć dobrych sprzątaczy, mieszać up twój przestrzeń i czyścić up zagracenie utrzymywać je uorganizowanego dla personelu i gości.