Czwartek, 19 maja 2022

Jak zaprojektować biuro?

1 września 2014

Biuro jest miejscem które musi sprostać dość szczególnym wymaganiom swoich użytkowników, zatem trzeba podejść z dużą uwagą do jego projektowania. Praca pochłania w końcu sporą część naszego czasu, zatem w przypadku niektórych osób biuro stanowi niezwykle istotne pomieszczenie. Warto zatem zadbać o to, aby w miejscu tym panowała atmosfera sprzyjająca skutecznej pracy, a przy okazji niezbyt nas męczyła. W czasie urządzania biura dla pracowników swojej firmy warto na samym początku zdać sobie sprawę z tego, że im wygodniejsza oraz przyjemniejsza praca, tym lepsze są w niej osiągane wyniki. Idealne biuro można urządzić w dosłownie każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego powierzchni.

projektowanie biuraPodstawą jest tutaj wybór odpowiednich mebli takich jak biurka i fotele. Wygoda stanowi tu kluczową kwestię, bowiem w końcu większa część pracy biurowej wykonywana jest w pozycji siedzącej. Współczesne biurka posiadają między innymi możliwość regulacji wysokości – warto się tym zainteresować w przypadku gdy zależy nam, aby wszystkie biurka w naszej firmie były identyczne; wówczas każdy pracownik będzie mógł dopasowywać je do swoich indywidualnych wymagań. Warto także zwracać uwagę na przestrzeń pod biurek, bowiem musi ona pozwalać na swobodne ułożenie nóg. Jeśli chodzi o wybór foteli, to nie warto nawet tracić czasu na jakiekolwiek eksperymenty – zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są tu standardowe fotele obrotowe. Wbrew pozorom wygodne i funkcjonalne modele wcale nie muszą kosztować zbyt wiele.

jak urządzić biuroTrzeba zwracać uwagę na materiał z jakiego został wykonany, obecność podłokietników oraz możliwość regulowania jego wysokości. Kolorystyka w biurze to bardzo ważna sprawa. Warto trzymać się przede wszystkim zasady mówiącej, że jaśniejsze kolory dają nam energię i pobudzają do działania, podczas gdy ciemniejsze usypiają i wprowadzają w nieco spokojniejszy nastrój – nie oznacza to oczywiście, że musimy od razu stosować czystą biel. Niemniej ważne jest dobre oświetlenie; najlepiej będzie, jeśli biurka ustawione zostaną jak najbliżej okien, ponadto każde z nich powinno zostać wyposażone we własną lampkę. Dobrze będzie zastosować tam również różnego rodzaju dodatki – ozdoby czy rośliny w doniczkach, które wprowadzą w takim pomieszczeniu interesujący nastrój.